جانان چت روم جهانی|جانان چت روم شلوغ پرجمعیت انلاین

جانان چت جانان روم فارسی پیامرسان گپ چتروم دوستیابی چت ازاد بدون ثبت نام و عضویت میهن چت فارسی پرشین باران عسل ناز چت

جهت ورود به چت روم اينجا کليک کنيد

مشهد چت – خراسان چت – رضوی چت شمالی جنوبی – گپ مشهدچت

مشهد چت روم گپ چتروم فارسی مشهدی ها چت کردن در سایت چت نیوز ورود به آدرس اصلی دوستیابی چتروم mashhadchat mashhad خراسان چت رضوی چت گپ انلاین دوستیابی جانان چت

مشهد ابتدا قریه ای کوچک با نام سناباد بود که 24 کیلومتر با توس و نوغان فاصله داشت. در آن زمان مسافت ها با قاطر و اسب سنجیده می شد و برای طی کردن هر 24 کیلومتر، زمانی معادل یک ساعت نیاز بود. البته در حال حاضر اگر بخواهیم ریشه شناسی دقیق از این شهر را بگوییم، ناچار باید به دو دوره قبل اسلام و بعد اسلام اشاره کنیم.

 مشهد چت mashhadchat

مشهد چت مشهد گپ خراسان چت
مشهد چت مشهد گپ خراسان چت

قبل از اسلام شهر مشهد چت به موقعیت جغرافیایی فعلی وجود نداشت و تاریخ شهر کنونی به زمان اسلام باز می گردد. نام اصلی شهر مشهد نوغان بوده و این نام هنوز بر سکه های دوره ایلخانی به چشم می خورد. سکه های دوره ایلخانی پول رایج تجارت در جاده ابریشم ایران بود. پیش از حمله مسلمانان به ایران و خراسان، ساسانیان بر خراسان حکومت می کردند. اما یزدگرد سوم در جنگ با مسلمانان شکست خورد و پس از آن حکومت این منطقه به جز شهر های کلات و پاژ به مسلمانان رسید.

مشهد پایتخت معنوی ایران ایرانشهر چت، اولین کلان شهر مذهبی جهان است که این مسئله به دلیل وجود مبارک حرم مطهر امام رضا (ع)، محقق شده است. در زمان های پیشین قصد افراد از سفر به مشهد، زیارت امام هشتم بود که رفته رفته با پیشرفت های شهری و بستر مناسب طبیعت، این کلان شهر ایران به یک مکان زیارتی، سیاحتی و درمانی تبدیل گشت.

مشهد مرکز استقرار و حکومت قوم پارت در ایران و امپراتوری هخامنشیان در آغاز منطقه خراسان کنونی بوده است. پس از استقرار مسلمانان در این منطقه و شهادت امام رضا (ع) به دست مامون ملعون عباسی این نقطه از خراسان به محلی مذهبی تبدیل شد. همین موارد موجب شده تا رزرو هتل مشهد در تمامی فصول سال مورد توجه زائران باشد.